Bredana Axcite A/S

Bredana Axcite A/S er Microsoft Dynamics partnervirksomhed og har leveret IT løsninger til danske virksomheder i snart 30 år. Kernen i vores virksomhed er, at vi forstår jeres forretning. De fleste af vores konsulenter er hentet fra industrien, hvor de selv har arbejdet med produktion, logistik eller økonomi. Det betyder, at de kan tage dialogen med din virksomheds fagfolk og være med til at sikre, at I får en IT løsning, som kan medvirke til at styrke jeres forretning.

Til store virksomheder inden for produktion, handel og distribution har vi udviklet brancheløsningen Axcite Logistics på basis af Microsoft Dynamics 365 Finance og Dynamics 365 Supply Chain Management.  

Vi er 45 ansatte med afdelinger i Kolding og i Aarhus.

Adresse

Skovvangen 33, 6000 Kolding,

Telefon

70102028

Sociale medier

Kontaktpersoner

Carsten Slot

CEO

Seneste nyt

04.06.2025Bredana Axcite A/S

Sponseret

Ny ERP-løsning skal nå vækstmål på 35%

Furnipart er førende inden for specialdesignede kvalitetsgreb til skabe og skuffer og har besluttet at effektivisere styringen af deres Supply Chain med nyt ERP-system. I dette interview med virksomhedens CEO og medejer, Rasmus Byriel, og Business Process Manager Morten Præst, kan du læse, hvad de forventer af løsningen i relation til virksomhedens udvikling og vækst og på helt konkrete områder – ikke mindst WMS.

21.05.2025Bredana Axcite A/S

Sponseret

Betaler I for meget for Dynamics 365 licenser

14.04.2025Bredana Axcite A/S

Sponseret

Kvalitetsmodul løftes - AI Agent på vej

11.04.2025Bredana Axcite A/S

Sponseret

ERP-projekt med stærk forandringsledelse

03.03.2025Bredana Axcite A/S

Sponseret

Det skete da Eldorado fik Dynamics 365

30.01.2025Bredana Axcite A/S

Sponseret

Få mere værdi af lagerautomater

30.01.2025Bredana Axcite A/S

Sponseret

Lagerstyring i verdensklasse

03.01.2025Bredana Axcite A/S

Sponseret

ERP med bedre kundeservice

Temaer som virksomheden deltager i

Artikler virksomheden er nævnt i

24.05.2024SCM.dk

SCM Agendaen – Det gode ERP-projekt

18.03.2022SCM.dk

SCM Agendaen – Styring af komplekse forsyningskæder i et multicompany perspektiv

Hos ERP-hus falder de store jubilæer på stribe: ” Årene er bare gået”

11.11.2021SCM.dk

12.05.2021SCM.dk

ERP-leverandør går imod strømmen, opruster og fortsætter som partnerejet

12.05.2014SCM.dk

Stregkodeløsning sætter tempo på lageret