03.03.2023 | Branchenyt
FOG & VENØ A/S vælger Apport WMS
Indhold fra partner Hvad er dette?
Apport Systems hjælper FOG & VENØ A/S med at fortsætte deres vilde vækst
Vi er utroligt glade og stolte over at FOG & VENØ A/S har valgt Apport Systems som deres fremtidige WMS-udbyder.
FOG & VENØ A/S er en innovativ familieejet virksomhed med stor passion for bæredygtighed og kvalitet i topklasse. Siden de blev stiftet i 2019, har de domineret markedet med deres stilfulde lamelbaserede akustik- og loftpaneler i moderne og tidløst skandinavisk design. De er en virksomhed i rivende vækst, som kun stræber efter at blive endnu bedre, og vi glæder os over at kunne være en del af denne rejse.
Udover Apport WMS, så har FOG & VENØ A/S tilvalgt vores MES-system, som integrerer produktionen med lageret, så de kan fortsætte den vilde vækst.
”Vi ser rigtig meget frem til samarbejdet med FOG & VENØ A/S, og glæder os til at skulle være deres fremtidige logistiksparringspartner” fortæller Asger Sandberg Petersen, CSO i Apport Systems & CEO i Apport Systems Norge.
Branchenyt
Wexøe A/S har valgt Apport WMS, og vi kunne ikke være gladere.
Wexøe er en super spændende virksomhed, som siden 1958 har leveret fremtidens løsninger og resultater til deres kunder.
Indhold fra partner
Branchenyt

Darbaak Group og Apport systems er et perfekt match
Darbaak Group har valgt Apport Systems som deres fremtidige WMS-udbyder, og vi kunne ikke være mere stolte .
Indhold fra partner
Lager & distribution

Apport skaber nye partnerskaber til gavn for kundens lagerautomatisering
Når forskellige lagerleverandører danner partnerskaber, giver det kunden de bedste muligheder for at skabe det mest effektive lager. Sådan lyder det fra en specialist.
Indhold fra partner
Planlægning

Arbejder du med Supply Chain? Hvis JA vil vi gerne invitere dig til Commerce Excellence 2022!
Commerce Excellence er en inspirationsspækket heldagskonference, der i år dykker ned i samspillet mellem temaerne bæredygtighed, automatisering og arbejdsmarkedet – emner som tapper direkte ind i det ekstremt høje fokus på Supply Chain.
Indhold fra partner
Branchenyt

Apport Norge får ny country manager
Det er med stor glæde at vi nu kan afsløre at vi får ny country manager i Norge
Indhold fra partner
Branchenyt

Dencon Foods A/S vælger Apport WMS
Vi er utrolig glade for at præsentere, at Dencon Foods A/S har valgt Apport som deres fremtidige WMS-udbyder.
Indhold fra partner