13.11.2020 | Branchenyt
Webinar: Fuld automatisering med integration til Dynamics AX & FO
Indhold fra partner Hvad er dette?
Ønsker du inspiration til, hvordan din virksomhed kan opnå fuld automatisering af samarbejdet mellem jer og jeres kunder, leverandører og transportører – med integration til jeres Dynamics AX eller FO-system?
Webinaret bliver afholdt torsdag d. 26. november 2020, klokken 13:00-13:45 CEST
TrueCommerce er din lokale og globale sparringspartner og rådgiver inden for automatisering. Vi tager kompleksiteten ud af EDI og integration, og vores team af eksperter står klar til at håndtere og overvåge din løsning på dine vegne, og vi giver dig løbende forretningsmæssig sparring.
På webinaret vil vores Dynamics-eksperter blandt andet fortælle, hvordan du sikkert, effektivt og automatisk kan udveksle forretningsdokumenter med dine samhandelspartnere i Danmark og udlandet.
Du får desuden en demo af TrueCommerces EDI-integrationsmodul til Dynamics 365 FO – og vi kommer også godt omkring alle fordelene ved vores AX-modul.
Endelig dykker vi ned i en kundecase, hvor en stor fødevareproducent har integreret deres elektroniske samhandel til Dynamics 365 FO for at understøtte 3PL i deres forretning.
Hvis du har spørgsmål, som du ønsker, at vi behandler på webinaret, så send os meget gerne din input på forhånd til marketingdk@truecommerce.com. Vi vil gøre vores bedste for at medtage så meget input som muligt i webinaret.
Har du ikke mulighed for at deltage?
Tilmeld dig alligevel - så er du sikker på at modtage optagelsen efterfølgende.
Med venlig hilsen
TrueCommerce Denmark
E-handel

Få styr på de forskellige e-handelsstandarder
Bliv helt skarp på hvilke formatkrav du kan møde, når du sender elektroniske fakturaer.
Indhold fra partner
IT

Skal du opgradere til Dynamics 365 Finance & Operations?
Microsoft Dynamics AX er ved at blive udfaset, og uanset hvilken version du er på, vil supporten på sigt stoppe. Derfor er det vigtigt, at du overvejer din virksomheds næste skridt.
Indhold fra partner
IT

Købsguide til dig der overvejer at investere i EDI
Overvejer du EDI til din forretning, og ved du, hvad du bør kigge efter hos en EDI-leverandør?
Indhold fra partner
IT

Skal du opgradere til Dynamics 365 Business Central?
Microsoft Dynamics NAV er ved at blive udfaset, og uanset hvilken version du er på, vil supporten på sigt stoppe. Derfor er det vigtigt, at du overvejer din virksomheds næste skridt.
Indhold fra partner
Branchenyt

5 facts om PEPPOL
Til dig der handler internationalt
Indhold fra partner
Branchenyt

Webinar: Introduktion til dropshipping, konsignationslager og 3PL
I dette webinar kan du høre vores Product Manager & Presales Engineer Allan Kay, fortælle om forskellige forretningsmodeller.
Indhold fra partner