31.05.2022 | Branchenyt
Sådan styrkes varestyring og leverandørrelationer med Slim4
Indhold fra partner Hvad er dette?
Breakfast Club på SDU
Breakfast Club: Sådan styrkes varestyring og leverandørrelationer med Slim4
Dette Breakfast Club-møde sætter fokus på strategiske værktøjer til leverandørstyring, der bygger på data i Slim4. Mødet er tænkt som et fagligt forum til dig, som ønsker inspiration til, hvordan indkøbsarbejdet kan optimeres ved brug af Slim4.
På mødet vil følgende fire temaer bliver behandlet:
1) Kategorisering af leverandører
2) Styring af lead-time for indkøbte varer
3) Generering af indkøbsforecast og hvordan det kan styrke leverandørrelationer
4) Tæt overvågning af varer i et livscyklusperspektiv.
Mødet faciliteres Erik van Vliet, forretningskonsulent hos Slimstock Danmark, Peter Malling, kommerciel ansvarlig hos Slimstock Danmark og Jan Stentoft, professor, SDU.
Breakfast Club afholdes den 08/06 2022 kl. 08:00 - 10:00 på Syddansk Universitet, Universitetsparken 1 i lokale 61.01, 6000 Kolding. Tilmeld dig ved at sende en mail til Peter Malling på p.malling@slimstock.com - vi glæder os til at se dig!
(Billedet er fra et tidligere arrangement på SDU)
Branchenyt

Supply Chain Club d. 14. juni 2023 – FULDT BOOKET
Vi er utroligt glade for at kunne fortælle, at Slimstock Nordic's kommende event på Knudhule Badehotel i Ry er fuldt booket!
Indhold fra partner
Branchenyt

Actona Group A/S gennemfører Basic User Training
Dorte Bakgaard fra Actona Group A/S Group og teamet fra SLIMSTOCK har gennem et godt samarbejde sat ekstra fokus på anvendelsen SLIM4 til optimering af supply chain, demand planning, forecast mm.
Indhold fra partner
Branchenyt

KVIK gennemfører SLIM4-træning
Carsten Bach, Supply Chain Manager fra KVIK, har gennem de sidste 6-8 måneder fokuseret målrettet på optimering af brugen af SLIM4, med det mål at forbedre virksomhedens lagersammensætningen, lagerniveauet, demand planning og forecast yderligere.
Indhold fra partner
Branchenyt